“OP Corporate Bank plc” piešķir 8 miljonu eiro finansējumu SIA “Tukuma Auto” jaunu, dabai draudzīgu autobusu iegādei

[05.07.2022]

SIA “Tukuma Auto”, kas ikdienā strādā ar tirdzniecības marku Hansalines, no 2022. gada 1. jūlija uzsāk sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionālajā maršrutu tīkla daļā “JĒKABPILS, PREIĻI, LĪVĀNI”, pamatojoties uz konkursa kārtībā iegūtu sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumu, kas noslēgts ar VSIA “Autotransporta direkcija” uz desmit gadiem.

Lai izpildītu šo līgumu, SIA “Tukuma Auto” iegādājās 64 Iveco markas autobusus. Tāda lēmuma pieņemšanā uzņēmums vadījās no tīri praktiskas dabas apsvērumiem, jo Iveco spēj piedāvāt dažādas ietilpības autobusus – gan ar mazu, gan vidēju, gan lielu pasažieru ietilpību. Tagad uzņēmuma autobusu parkā būs arī septiņi elektroautobusi Feniks Bus un astoņi Iveco Crossway, kas izmantos CNG, tādējādi nodrošinot ekoloģiski tīru transportu.

SIA “Tukuma Auto” valdes priekšsēdētājs Sergei Vahnitski komentē: “Šobrīd mūsu uzņēmumam ir pats lielākais sabiedriskā transporta pakalpojumu līgums ar gada nobraukumu gandrīz četri miljoni kilometri. Mēs nākotnē ceram arī uz auglīgu sadarbību ar Jēkabpils, Preiļu un Līvānu pašvaldībām, plānojam izmantot vienotu autobusu biļešu sistēmu pasažieru ērtību nodrošināšanai. Šī sistēma pašlaik strādā testa režīmā, un ceram to ieviest līdz mācību gada sākumam. Esam priecīgi, ka mūsu komandai pievienojās Jānis Ščerbickis, kas turpmāk būs mūsu Jēkabpils filiāles direktors. Jānim Ščerbickim ir ievērojama pieredze uzņēmuma vadīšanā, viņš pilnībā pārzina sabiedriskā transporta loģistiku un autobusu ekspluatācijas jautājumus.”

Jauno autobusu iegādi astoņu miljonu eiro apmērā finansēja “OP Corporate Bank plc” filiāle Latvijā. Sadarbībā ar “OP Corporate Bank plc”, Somijas vadošo banku, SIA “Tukuma Auto” papildina savu autobusu parku ar 15 jauniem un videi draudzīgiem autobusiem - septiņi no tiem ir elektroautobusi Feniks Bus un astoņi ar dabas gāzes dzinējiem aprīkoti Iveco CrossWay CNG.

““OP Corporate Bank plc” ir gandarīta sadarboties ar SIA “Tukuma Auto”, nodrošinot finansējumu jaunu, dabai draudzīgu autobusu iegādei. Mēs atbalstām zaļi domājošus uzņēmumus un iedzīvinām ilgtspējīgu attīstību visos bankas darbības virzienos, balstoties uz ESG (Environmental, Social, Governance) pieeju," uzsver Elmārs Prikšāns, “OP Corporate Bank plc” filiāles vadītājs Latvijā.

“OP Corporate Bank plc” filiāle Latvijā strādā kopš 2012. gada un šajā laikā iekarojusi būtisku lomu Latvijas un visa reģiona ilgtermiņa attīstībā. “OP Corporate Bank plc” ir Somijas vadošās finanšu pakalpojumu kompānijas "OP Financial Group" centrālā banka. Starptautiskās kredītreitinga aģentūras ir novērtējušas OP Grupu kā stabilu un spēcīgu finanšu organizāciju, piešķirot ilgtermiņa saistībām augstākos reitingus. Korporatīvā sociālā atbildība ir neatņemama “OP Corporate Bank plc” biznesa un stratēģijas sastāvdaļa, kas ietver arī ESG (Environmental, Social, Governance) jeb vides aizsardzību, sociālo atbildību un pārvaldības praksi, lai virzītu sabiedrību uz ilgtspējīgu ekonomiku.

SIA “Tukuma Auto” īpašnieks ir AS Hansa Group, kas nodarbojas ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu Igaunijā un Latvijā. Uzņēmumu grupā strādā vairāk kā 600 darbinieki un gada apgrozījums sastāda 25 miljonus eiro.