OP Corporate Bank kredītportfelis Baltijā sasniedzis 2,8 miljardus eiro, gada laikā augot par 11%

[21.06.2023]

2023.gada pirmajā ceturksnī OP Corporate Bank ienākumi Baltijas valstīs pieauga par 29,3% un sasniedza 19 miljonus EUR, savukārt 2022.gada attiecīgajā laika periodā OP Corporate Bank ienākumi Baltijā bija 14 miljoni EUR. Peļņa pirms nodokļiem sasniedza 8 miljonus eiro, kas ir gandrīz četras reizes vairāk nekā pirms gada.

OP Corporate Bank kredītportfelis Baltijas valstīs šī gada pirmā ceturkšņa beigās sasniedza 2,8 miljardus eiro, kas ir par 10,6% vairāk nekā pagājušā gada pirmā ceturkšņa beigās. Būtiski samazinājušies zaudējumi, kas saistīti ar debitoru parādu vērtības samazināšanos – ja pirms gada tie bija 3 miljoni EUR, tad šī gada pirmā ceturkšņa beigās – tikai 1 miljons EUR.

Būtiski pieaudzis noguldījumu portfelis: ja 2022.gada pirmā ceturkšņa beigās OP Corporate Bank noguldītāji Baltijā bija uzticējuši 0,6 miljardus EUR, tad šogad portfeļa kopapjoms sasniedza 1 miljardu EUR, kas nozīmē vairāk nekā 80% pieaugumu.

OP Corporate Bank plc Latvijas filiāles vadītājs Elmārs Prikšāns norāda, ka piederība spēcīgai finanšu grupai dod pamatu turpināt atbalstīt Latvijas uzņēmumu izaugsmi, reizē nodrošinot augstu apkalpošanas kvalitāti. Šogad arī aktīvi turpinām strādāt pie bankas pakalpojumu uzlabošanas un ilgtspējas jautājumiem.

OP Corporate Bank PLC ir daļa no OP Financial Group, kas ir lielākā finanšu institūcija Somijā. OP Financial Group pirmajā ceturksnī guva 1,11 miljardu EUR ienākumus un guva 480 miljonu EUR peļņu pirms nodokļu nomaksas. Grupas kredītportfelis 1. ceturkšņa beigās bija par 1% lielāks nekā pirms gada un sasniedza 98,8 miljardus EUR, savukārt noguldījumu portfelis samazinājās par 1% līdz 74,1 miljardam EUR.