Foto: Lauma Kalniņa

“OP Corporate Bank” finansēs Rīgas ostai nozīmīgo Krievu salas projektu

[05.07.2018]

Ir noslēdzies Rīgas Brīvostas pārvaldes atklātais konkurss par kredītfinansējuma piesaisti 77 miljonu eiro apmērā projektam “Infrastruktūras attīstība Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra”. Par uzvarētājiem konkursā tika atzītas “OP Corporate Bank” un AS “SEB Banka”, kuras piedāvāja visizdevīgākos kredīta nosacījumus.

“OP Corporate Bank” Latvijas filiāles vadītājs Elmārs Prikšāns norāda: "OP Banka ir straujāk augošais finanšu partneris Latvijas uzņēmumiem to izaugsmē un ilgtspējīgā attīstībā. Novērtējam, ka, turpinot ilggadīgo, sekmīgo sadarbību ar Rīgas Brīvostas pārvaldi, kopīgiem spēkiem stiprināsim ostas infrastruktūras attīstību. Osta līdzās dzelzceļam un autoceļiem ir valsts ekonomikas asinsrites būtiska sastāvdaļa. Esam pārliecināti, ka šis darījums veicinās Rīgas ostas kļūšanu par vadošo Baltijas valstīs un tās devumu Latvijas tautsaimniecības izaugsmei."

Ostas vēsturē vērienīgākajam infrastruktūras projektam, kas tiek realizēts ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, 2013. gadā aizdevumu 80,2 miljonu eiro apmērā piešķīra ar “Nordea AB” un “OP Corporate Bank”. Izsniegtā kredīta nosacījumi paredzēja aizdevuma refinansējumu pēc pieciem gadiem, un šī gada sākumā RBP uzsāka jaunu atklātu konkursu kredītfinansējuma piesaistei.