LDz ar “OP Corporate Bank plc” paraksta līgumu par infrastruktūras investīciju projektu finansēšanu

[25.07.2018]

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) ir parakstījusi līgumu ar OP Corporate Bank plc filiāli Latvijā par 2018. gada investīciju projektu īstenošanai nepieciešamo finansējumu 31 miljona eiro apmērā.

“OP Corporate Bank plc” Latvijas filiāles vadītājs Elmārs Prikšāns uzsver: “Uzņēmuma modernizācija, infrastruktūras atjaunošana un konkurētspējas paaugstināšana ir pamats sekmīgai ilgtermiņa attīstībai. OP Banka ir stabils partneris mūsu valsts tautsaimniecībai tik nozīmīgam uzņēmumam kā “Latvijas dzelceļš”. Infrastruktūras modernizācija stiprinās kravu, loģistikas un tranzīta nozari, kā arī ļaus Latvijai efektīvāk iekļauties globālajos tranzīta ceļos.”

Bankas piešķirto finansējumu LDz ieguldīs gan jau uzsākto Rīgas un Daugavpils mezglu modernizācijas projektu īstenošanā, uzlabojot tranzīta nozarei nepieciešamās infrastruktūras caurlaides spēju, tehnoloģisko procesu organizāciju un drošību, gan arī līdzekļi paredzēti signalizācijas, elektroapgādes un elektronisko sakaru līdzekļu, sliežu ceļu un ritošā sastāva atjaunošanai. Aizdevuma termiņš ir septiņi gadi.