“OP Corporate Bank plc” finansēs SIA “Stiga RM” rūpnīcas modernizāciju un jaunās kokšķiedras plātņu ražotnes iekārtu iegādi

[19.10.2022]

“OP Corporate Bank plc” filiāle Latvijā ir noslēgusi līgumus ar SIA “Stiga RM” par 6.5 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu jaunu iekārtu iegādei bērza saplākšņa rūpnīcas modernizācijai Kuldīgā un 11.1 miljonu eiro piešķiršanu jaunās kokšķiedras plātņu ražotnes iekārtu iegādei.

Bankas piešķirtais finansējums 6.5 miljonu eiro apmērā SIA “Stiga RM” bērzu saplākšņa rūpnīcai Kuldīgā modernizēs tās darbu, palielinās ražīgumu, nodrošinās energoefektivitāti, augstvērtīgāka produkta ražošanu un saražotā saplākšņa mēneša apjomu pieaugumu no aptuveni 4500 m3 līdz pat 5500 m3. Savukārt 11.1 miljons eiro finansējums paredzēts iekārtu iegādei jaunajai uzņēmuma ražotnei, kurā tiks ražots jauns SIA “Stiga RM” produkts – kokšķiedras plātnes. Abi līgumi par finansējuma piešķiršanu noslēgti uz pieciem gadiem.

Elmārs Prikšāns, “OP Corporate Bank plc” filiāles Latvijā vadītājs: ““Stiga RM” ir augošs un ilgtspējīgi domājošs uzņēmums, kas rada augstas pievienotās vērtības produktus no Latvijas koksnes, ražojot mūsdienīgus, ilgtspējīgus un videi draudzīgus produktus no dabīgiem materiāliem. Šajos izaicinājumu pilnajos laikos, būtiski stiprināt mūsu tautsaimniecību, turpinot attīstīt un modernizēt ražotnes, kuras rada augstvērtīgus produktus, kas ir konkurētspējīgi pasaulē. Esam gandarīti, turpinot sadarbību ar uzņēmumu, būt daļa no “Stiga RM” izaugsmes un panākumiem.”

“Esam gandarīti par OP Corporate Bank plc filiāles Latvijā piešķirto finansējumu! Tas, atbilstoši mūsu stratēģijai, uzņēmumam Stiga RM ļaus radīt arvien augstāku pievienoto vērtību un ražot pieprasītu, uz eksportu orientētu produkciju, kā arī palīdzēs nodrošināt strauju izaugsmi. Stiga RM arī turpmāk ieguldīs inovatīvu un ilgtspējīgu produktu izstrādē,” notikušo komentē Stiga RM valdes loceklis Andris Ramoliņš.

“OP Corporate Bank plc” filiāle Latvijā savu darbību uzsāka 2012. gada un šajā laikā tā ir iekarojusi būtisku lomu valsts un visa reģiona ilgtermiņa attīstībā. Sadarbību ar SIA “Stiga RM” banka uzsāka 2019. gadā.

“OP Corporate Bank plc” ir Somijas vadošās finanšu pakalpojumu kompānijas "OP Financial Group" centrālā banka. Korporatīvā sociālā atbildība ir neatņemama “OP Corporate Bank plc” biznesa un stratēģijas sastāvdaļa, kas ietver arī ESG (Environmental, Social, Governance) jeb vides aizsardzību, sociālo atbildību un pārvaldības praksi, lai virzītu sabiedrību uz ilgtspējīgu ekonomiku.