Lai veicinātu ilgtspējīgu izaugsmi, ir jāizmanto pasaules tehnoloģiju attīstības tendences

[01.12.2017]

“Lai mēs varētu runātu par ilgstpējīgu Latvijas ekonomikas izaugsmi arī pēc trīs, pieciem un desmit gadiem, ir būtiski jau šobrīd izmantot pasaules tendences – digitalizācija, robotizācija, mākslīgais intelekts – savā labā,“ uzsvēra “OP Corporate Bank plc” Latvijas filiāles vadītājs Elmārs Prikšāns, uzrunājot konferences “LMT SMART FUTURE 2017” dalībniekus.

“OP Corporate Bank plc” Latvijas filiāles vadītājs atzīmēja, ka ekonomikas izaugsme šobrīd iepriecina, tomēr ir javeicina inovāciju radīšana un produktivitāte, lai to saglabātu.

“Šogad izaugsme plānota nedaudz virs 4% un makroekonomikas eksperti apliecina, ka šāds izaugsmes temps saglabāsies arī nākamajos divos gados. Tam diemžēl līdzi nāk tādi izacinājumi kā darba spēka pieejamība un algu kāpums. Lai nezaudētu Latvijas konkurētspēju nākotnē, inovāciju radīšanai un ieviešanai ir jāķera klāt jau šodien. Jau šodien mums ir jāsāk strādāt gudrāk,” konferencē teica Elmārs Prikšāns.

Savukārt, Henna Mikonena, “OP Corporate Bank” Helsinku filiāles vecākā ekonomiste, konferences dalībniekus iepazīstināja ar globālās ekonomikas attīstības tendencēm. Viņa atzīmēja, ka sekojot līdzi trīs lielajām pasaules ekonomikām – ASV, Eiropa un Ķīna – redzam, ka globālā ekonomika šobrīd attīstās ļoti labi. H. Mikonena atzīmēja, ka šie procesi pozitīvi ietekmē Latvijas tautsaimniecību un tās sniegums un rādītāji izskatās lieliski.

Konferencē “LMT SMART FUTURE 2017”, kura šonedēļ norisinājās atjaunotajā VEF Kultūras pilī, pulcējās uzņēmēji, finanšu eksperti un dažādu jomu profesionāļi, lai dalītos pieredzē, zināšanās un prognozēs par tendencēm un pārmaiņām, kas jau šobrīd būtiski ietekmē uzņēmejdarbības vidi. Konference tika veidota ar “OP Corporate Bank plc” atbalstu.